Svět může být i jiný. Jak důležité je nebát se roztáhnout křídla.

Teorie masových a sériových vrahů

5. června 2007 v 11:11 |  Kriminalistika
Masová vražda je čin připisovaný oběma - masovým i sériovým vrahům, čin zabití velkého množství (obvykle více než 2) lidí.
Masoví vrazi utočí obvykle na školy, univerzity a restaurace a snaží se zabít co největší počet osob. Obvykle používají poloautomatické zbraně a nosí vojenskou maskovací výbavu. Pokusí se zabít všechny přítomné osoby, které vidí a jejich zuření obvykle končí sebevraždou nebo jsou zabiti či chyceni policií.
Sérioví vrazi jsou různí. Obvykle mohou jsou schopni chovat se tak, aby nebyli dlouho dopadeni. Jejich odhalení je někdy na základě zanechaných stop, často také pouze náhodou . Většinou dávají přednost bodnutí nebo svou oběť uškrtí, občas používají střelnou zbraň. Někdy sbírají trofeje nebo novinové články o jejich zločinech. Někteří sériový vrazi své oběti nejprve unesou a teprve potom zabijí.
Statistický model sériového vraha:
USA má 76% všech sériových vrahů
Evropa má 17% všech sériových vrahů
84% amerických zabijáků jsou běloši
16% amerických zabijáků jsou černí
muži tvoří přinejmenším 90% řadových zabijáků
více než 65% obětí jsou ženy
89% obětí jsou běloši
44% všech zabijáků začíná vraždit v jejich dvaceti letech
26% všech zabijáků začíná vraždit v pubertě
24% všech zabijáků začíná vraždit v jejich třiceti letech
ze všech zabijáků je 86% heterosexuálních
Masoví vrazi
Oběti jsou zabity v krátkém časovém rozpětí, většinou kratším než den, obvykle hodiny. Jestliže jsou místa zločinu různé jedná se většinou o pokračování činnosti "procházka zabijáka městem". Oběti jsou většinou vybrané namátkově a útok na ně je veden v okamžitém rozmaru zabijáka; nebo je cílem útoku náhodně vybraná skupina osob, často i příbuzní. Vrah často skončí své běsnění sebevraždou . Masový vrah obvykle útočí s poloautomatickou zbraní. Vrah obvykle napadne školu, univerzitu nebo restauraci.
Sérioví vrazi
Vraždy jsou oddělené, stávají se v delším časovém odstupu, někdy roku, tento interval se obvykle postupně zkracuje, a pokračují až k dopadnutí vraha, často se vrah udá sám. Většinou je obětí jednotlivec. Není žádné (nebo velmi malé ) předešlé spojení mezi pachatelem a obětí, oběť je velmi zřídka příbuzný. Někdy se projeví společné znaky obětí, ale většinou nemají jednotlivé vraždy jasně ohraničenou rozumovou pohnutku. Velká pohyblivost (od příchodu automobilu) umožnila vrahům (pokud si to přejí) pohybovat se z místa na místo ještě před odhalením. Obvykle se projevuje vysoký stupeň přebytečného násilí, "overkill", kdy je oběť vystavena nepřiměřené úrovni brutality. Sérioví vrazi obvykle svou oběť bodnou nebo uškrtí, ačkoli několik dávalo přednost střelné zbrani.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 discount_cialis discount_cialis | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 3:44 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama