Svět může být i jiný. Jak důležité je nebát se roztáhnout křídla.

Násilná trestní činnost

5. června 2007 v 11:27 |  Kriminalistika
Nejstarší vrah
Stěží bude překonán věk nejstaršího vraha. Stal se jím v listopadu 1997 obyvatel domova důchodců v Hodoníně Václav Snopek, kterému bylo v době činu 90 let. Obětí se stala rovněž obyvatelka domova důchodců 74letá žena, kterou vrah usmrtil jedním bodnutím nožem přímo do srdce. Stalo se tak poté, co mu žena sdělila, že s ním již nechce udržovat "bližší a důvěrnější" vztahy...
Vrah s největším počtem obětí
Za vraha s největším počtem obětí je dosud neprávem považován Václav Mrázek, popravený v roce 1957 ve svých 28 letech. Ožalován byl z 6 vražd dokonaných, z nichž jedna byla dvojnásobná a z 4 pokusů vražd spáchaných na Chomutovsku. Nakonec byl soudem uznán vinným pouze ze 6 vražd a dalších 127 převážně majetkových trestných činů. Prvenství v tomto smutném žebříčku však dodnes patří Martinu Leciánovi (26), popravenému 6.10.1927 v Olomouci. Odsouzen k trestu smrti byl za celkem 10 vražd "zčásti dokonaných" a "zčásti nedokonaných" a další 94 skutků, včetně 4 vojenských dezercí. K tomuto počtu vražd je nutné připočítat i vraždu spáchanou po vynesení rozsudku trestu smrti. Podařilo se mu totiž za dosud nevyjasněných okolností zmocnit se zbraně, kterou pak zastřelil strážného vojenské věznice. Za tuto vraždu pochopitelně už souzen nebyl, neboť nemohl dostat větší trest, než trest smrti. Martin Lecián, který mimo jiné také zastřelil četníka, se zabýval při své trestné činnosti převážně "kasařinou".
Vražedkyně s největším počtem obětí
Vraha Václava Mrázka překonala svým činem ze dne 10.7.1973 také Olga Hepnarová (22), která vypůjčeným nákladním automobilem, s úmyslem usmrtit "co nejvíc lidí" najela na nástupní ostrůvek tramvajové dráhy na dnešní ul. Milady Horákové v Praze 7. Na místě zemřeli 3 lidé. Dalších 5 těžce zraněných zemřelo později v nemocnici. Kromě těchto obětí bylo dalších 12 osob zraněno. Její čin byl soudem kvalifikován jako vražda, později byl Nejvyšším soudem překvalifikován na úmyslné obecné ohrožení. Odsouzena byla k trestu smrti a k úhradě 31.060,- Kčs. V této částce je zahrnut i účet za 5 kg zničeného rybízu (63,- Kčs)... Popravena byla 12.3.1975
Největší chyba Guinnessovy knihy rekordů
V Guinnessově knize rekordů z roku 1990 je na straně 183 uvedeno, že největším počtem obětí připisovaných jediné vražedkyni je 650 lidí, které zabila uherská hraběnka Alžběta Báthoryová (1560-1664). V tomtéž titulu vydaného v roce 1993 - tedy o 3 roky později - je na straně 149 uvedeno, že hraběnka zabila 610 lidí - tedy o 40 lidí méně.
Nejstarší oběť loupeže
Dne 21. ledna 1993 byla v Brně ve svém bytě brutálně přepadena, a okradena 98letá žena dvěma pachatelkami ve věku 23 a 28 let, které se vydávaly za sociální pracovnice. O brutalitě pachatelek svědčí to, že přes poškozenou hodily látkový přehoz a pak ji tloukly těžkým skleněným popelníkem do hlavy. Odcizené věci byly znalci ohodnoceny na 2.897,- Kč..
Největší loupež spáchaná na cizincích
Čtyři neznámí pachatelé v černých kuklách a černých kombinézách se žlutými nápisy "policie" dne 5.4.1998 oloupili na silnici za obcí Příbor na Novojičínsku za použití zbraní čtyři Vietnamce o 950.000 dolarů (asi 33,000.000 korun) a doklady. K přepadení došlo v době, kdy si Vietnamci u svého vozidla BMW měnili defektní pneumatiku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama