Svět může být i jiný. Jak důležité je nebát se roztáhnout křídla.

Kriminalita dětí

5. června 2007 v 11:12 | Miloslav Jedlička |  Kriminalistika
Smutnou skutečností zůstává, že své rekordmany má bohužel i nejmladší část naší polupace - děti. Podle součastných právních úprav nejsou však osoby mladší 15 let za své činy trestně odpovědny.
Největší škoda způsobená krádeží skupinou dětí
Pět chlapců ve věku 10 - 14 let provedlo v listopadu 1996 vloupání do kanceláří dvou podnikatelů v Hutnické ulici v Ostravě, odkud si odnesly techniku za 428.000,- Kč. Část lupu v hodnotě 150.000,- Kč se podařilo policistům zajistit. Ostatní předměty chlapci prodali a peníze utratili.
Nejmladší pachatel krádeže s velkou škodou a zároveň nejmladší pachatel vloupání
Žák 1. třídy znojemské základní školy je držitelem dokonce dvou samostatných "rekordů". V únoru 1995 v polední přestávce vnikl do neuzamčené kanceláře firmy Ronja Zlín. Z kufříku odcizil 30.000,- rakouských šilinků ve stošilinkových bankovkách (75.000 korun), které pak rozdal 250 náhodným chodcům. Tři z obdarovaných věc oznámili na policii. Tak se podařilo z odcizené částky zajistit ještě 50 bankovek. Přitom matku žádným "obrázkem" neobdaroval... Dalším šetřením bylo zjištěno, že několik dnů předtím provedl i vloupání do stavební maringotky. Podle vyjádření zástupce poškozené stavební firmy, způsobená škoda "nestála ani za řeč"...
Nejmladší pachatel krádeží s největší škodou
Za krádežemi do Přelouče a Pardubic zajížděl 12letý žák základní školy z Poděbrad. Z neuzamčené skříňky jednoho pardubického obchodu odcizil částku 90.000,- Kč. Z trezoru recepce hotelu v Přelouči pak odcizil českou a zahraniční měnu v hodnotě 20.000,- Kč. Dalšími drobnějšími krádežemi "srovnal" škodu na rovných 135.000,- Kč.
Největší počet dětmi utýraných zvířat
Dvojice 12letých školáků z Jičínska v listopadu 1997 ve třech voliérách mysliveckého svazu ve Starých Hradech klacky utýrala a zmasakrovala 161 bažantů. Několik bažantů dokonce přibili k zemi. Námět k brutálnímu jednání našli školáci, které místní starosta označil "za normální vesnické kluky", v hrdinovi akčních filmů - Rambovi. O tom, zda-li má být pachatelům snížena známka z chování se vedení školy radilo s jičínskou pedagogicko - psychologickou poradnou...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 JUDr. Miloslav Jedlička JUDr. Miloslav Jedlička | E-mail | Web | 29. září 2007 v 22:48 | Reagovat

Dobrý den,

jmenuji se Miloslav Jedlička, jsem doktorem práv (JUDr.) a autorem internetového Muzea zločinu. Mezi jinými mám na svých stránkách i stránku s názvem rekordy a kuriozity českého zločinu. Teď si ovšem nejsem jistý, zda-li jsem tento text opsal od Vás nebo Vy ode mne. Když už nectíte autorská práva, stačilo by aspoň trochu slušnosti. Proto okamžitě žádám, aby tyto stránky byly doplněny o zdroj, ze kterého bylo čerpáno.

2 Bijec Bijec | E-mail | 13. září 2009 v 13:11 | Reagovat

[Ctrl]+[C] a [Ctrl]+[V] umí každej bastard, co je línej vymyslet něco vlastního! Zrušte tenhle blog! Kdyby mi někdo něco ukradl a ještě to vydával za svoje, tak bych ho nakopal do koulí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama